Durisol - IZOLOX zkušenosti

Níže jsou zodpovězeny nejčastější dotazy zákazníků a jejich zkušenosti se systémem IZOLOX, pokud máte jiný dotaz, kontaktujte nás telefonicky na čísle 463 351 470 nebo elektronicky emailem na futur@futur.cz

Vaše zkušenosti se systémem - IZOLOX

Zaujal nás typový dům DIANA z Vaší nabídky. Chtěli bychom ale s manželkou provést některé změny v projektu, je to možné? Jak velké změny to mohou být?

Jsme rádi, že Vás zaujal náš dům DIANA. U všech našich typových projektů jsou úpravy možné. Můžete typové projekty brát jako inspiraci, lze je však upravit podle požadavků konkrétního zákazníka, tvaru a velikosti parcely, příjezdu na pozemek, orientace ke světovým stranám, apod. Cena za typový projekt je včetně napojení na sítě, umístění na parcele a průkaz energetické náročnosti objektu(energetický štítek) za jednotnou cenu 29.900,-Kč bez DPH – podrobněji viz ceník. Velikost úprav je proměnná, proto se kalkulace projektu s úpravami hodnotí vždy samostatně podle rozsahu úprav. Je možné zvětšit nebo zmenšit okna a posunout jejich polohu, dům zrcadlově otočit, upravit i případně dispozici příček i nosných zdí po konzultaci s našimi projektanty.

Zakoupili jsme si projekt našeho budoucího domu od jiné společnosti. Je ale vyprojektovaný z cihel. Našim známým jste postavili dům ze systému IZOLOX. Vzhledem k tomu, že s Vašimi službami byli velice spokojeni, rádi bychom si nechali od Vás spočítat nabídku na náš projekt. Je to možné? Pokud ano, jaké podklady k tomu potřebujete?

Ano, nabídku Vám rádi spočítáme. Rozsah nabídky je nejčastěji jako celá hrubá stavba, tj. základy, zdi a stropy IZOLOX a střecha, nebo jen systém IZOLOX – to je podle dohody. Projekt můžete poslat poštou nebo emailem ve formátu PDF, přidejte i Váš telefon pro případné dotazy a přání. Potřebujeme kompletní stavební část projektu, tj. situaci, základy, půdorysy přízemí a podkroví, řezy, pohledy, krov a střechu, technickou zprávu a specifikaci materiálů.

Chtěli bychom navštívit nějaký Váš vzorový dům. Je to možné?

Naše společnost nemá postavený klasický vzorový dům. Je to z toho důvodu, že máme v nabídce velký počet typových domů a vybrat z nich jednoho reprezentanta je obtížné. Proto to děláme tak, že vždy umožníme prohlídku rozestavěného domu přímo na staveništi co nejblíže bydlišti každého zájemce, kde při osobní schůzce vysvětlíme přímo vše na místě, předvedeme kvalitu naší práce a zodpovíme eventuální dotazy. Je vždy pro budoucí zákazníky velmi prospěšné, poučné a oblíbené vidět vše „na vlastní oči.“

Může zůstat dům postavený z IZOLOXu přes zimu bez omítek?

Ano. Z minulosti ze zkušeností byly případy, kdy venkovní fasáda byla zhotovena až po dvou letech bez zhoršení kvality a vlastností IZOLOXu. Toto je dáno deskami IZOLOX, na jejichž výrobu je potřeba 89% dřevěných stěpek, zhruba 9 % cementu a 2% vodního skla, které zajišťuje odolnost desek proti povětrnostním vlivům, hlodavcům a dřevokazným škůdcům.

Musí se dům postavený z IZOLOXu nechat vymrznout?

Ze statických důvodů vymrznutí není nutné. Je to však každopádně dobré z důvodu vlhkosti, která se vytvoří při vlastní stavbě mokrými procesy (betonáž systému IZOLOX, omítky, podlahy apod.), při nichž se v stavbě drží více vlhkosti. Toto se nechá částečně eliminovat použitím sádrokartonu místo omítek. Záleží také na tom, kdy se stavba zahajuje. Pokud se začíná brzo na jaře, domy lépe vyschnou a je možné se do nich nastěhovat a dům užívat tentýž rok. U přízemních domů je vysychání rychlejší, protože vlhkost odchází pod nebedněnou konstrukcí vazníkové střechy. Nejčastější je však postup takový, že zákazníci dokončí hrubou stavbu do konce roku a buď přes zimu pokračují na pracích uvnitř domu nebo práce přeruší a dům dokončí na jaře dalšího roku.

Jak a kdy se dělají vnitřní rozvody elektřiny, vody a topení?

Všechny rozvody instalací se dělají až po dokončení a zabetonování systému IZOLOX. Nejjednodušší způsob je vydrážkování rozvodů drážkovačkou s diamantovým kotoučem nebo se ruční okružní pilou vyříznou dva řezy o potřebné vzdálenosti od sebe a deska IZOLOX mezi řezy se vyseká. Deska IZOLOX má tloušťku 35mm, proto se do ní vejdou bez problémů všechny rozvody vody i elektřiny. Ploché kabely elektřiny se mohou připevnit i přímo na povrchu desek IZOLOX. Výjimkou jsou pouze kanalizační potrubí, která mají větší průměr a musela by se sekat do betonu. Proto kanalizace ve zdech nastavujeme společně s montáží IZOLOXu – jedná se o kanalizační stoupačky do patra případně odvětrání potrubí až nad střechu, dále prostupy pro digestoř. Pro jiné prostupy ve stěnách i ve stropě do požadovaných míst před betonáží IZOLOXu vložíme polystyren. Pro komín vynecháváme prostup ve stropě podle projektu a velikosti komínu.

Co je pravdy na tom, že v létě se dům nepřehřívá?

Tuto skutečnost máme vlastně vypozorovanou a praxí ověřenou od našich předchozích zákazníků. Jde o to, že skutečně v domech z IZOLOXu se velmi příjemně bydlí, tj. v létě je v nich chládek a v zimě teplo – jak sami zákazníci tvrdí. Je to způsobeno konstrukcí stěny IZOLOX, která je kombinovaná z betonu a desek IZOLOX s kvalitní tepelnou izolací ze šedého polystyrenu GreyWall s přísadou grafitu. Přitom betonové nosné jádro zajišťuje pevnost a únosnost domu a polystyren v kombinaci s deskami IZOLOX dokonalou tepelnou izolaci, která brání „ohřátí“ betonového jádra. Proto také většinou není potřeba klimatizace, protože teploty uvnitř domu jsou příjemné. Je zároveň třeba upozornit, že v podkroví domů se šikmou střechou je obecně vždy tepleji než v přízemí, protože teplo prostoupí lehkou izolací střechy snadněji než hmotnou stěnou - IZOLOXu.

Obsahuje Váš projekt energetický štítek?

Veškeré naše projekty obsahují „Průkaz energetické náročnosti budovy“, jehož součástí je i štítek. Každý projekt ať už typový nebo i upravený na míru podle přání zákazníků obsahuje tedy štítek automaticky. Projekt typový je vždycky dodáván s umístěním na parcele, napojením na inženýrské sítě, požární zprávou i průkazem energetické náročnosti za cenu 29.900,-Kč bez DPH u všech domů.

Jak dlouho trvá stavba domu z IZOLOXu?

Ze zkušenosti je stavba obecně velmi rychlá, vtip je v tom, že 80 % hmotnosti tvoří beton, který do systému IZOLOX napumpujeme za pomocí čerpadla na beton. Tím snížíme pracnost a zvýšíme rychlost stavby. Obecně základy včetně ležatých kanalizací, prostupů, výztuží desky trvají zhruba 2-3 týdny, zdivo IZOLOX u přízemních domů cca 1 – 2 týdny, u patrových domů se stropem IZOLOX trvá stavba 3 – 4 týdny, střešní konstrukce 4 – 6 týdnů. Celkem tedy celá hrubá stavba od základů se střechou cca 3 měsíce i s technologickými přestávkami, přitom jde o masivní, pevnou a staticky tuhou konstrukci. Následné dokončovací práce se odvíjejí podle požadavků a potřeb zákazníků, cca 4 – 6 měsíců.

Postupně pro Vás přidáváme další zkušenosti se systémem IZOLOX

Kontakty

FUTUR s.r.o. - stavební společnost

Pardubická 39

537 01 Chrudim

Fakturační adresa

Jana Palacha 1552, 530 02 Pardubice

Tel.: +420 463 351 470

E-mail: futur@futur.cz

Nejoblíbenější
rodinné domy

Napsali o nás

Můj dům
Dům a zahrada

Mohlo by Vás zajímat


Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /www/doc/www.futur.cz/www/durisol-zkusenosti.php:4) in /www/doc/www.futur.cz/www/_footer.php on line 154