Pasivní domy

Pasivní domy jsou vylepšené o větší izolaci podlah, střechy a o rekuperaci. Rekuperace zajistí výměnu vzduchu uvnitř pasivního domu bez nutnosti větrání okny s minimální tepelnou ztrátou. Dostatečně silná tepelná izolace stěn je již integrována v obvodové konstrukci IZOLOX. U pasivních domů je kladen velký důraz na těsnost otvorů a prostupů.


Pasivní domy - přízemní

Prohlédněte si naši nabídku neojoblíbenějších přízemních pasivních domů.

Pasivní domy - patrové

Prohlédněte si naši nabídku neojoblíbenějších pasivních rodinných domů.

Pasivní domy

Pasivní domy jsou v podstatě nízkoenergetické domy vylepšené o větší izolaci podlah a střechy, rekuperaci a využívání solárních zisků energie formou slunečního záření přes okna nebo doplňkové solární panely. U pasivních domů je kladen velký důraz na těsnost otvorů a prostupů, aby se zabránilo únikům tepla a vzduchu z domu. Proto se musí u pasivních domů místo obvyklého větrání využít rekuperace - nucená výměna vzduchu. Ta zajistí výměnu vzduchu uvnitř pasivního domu bez nutnosti větrání okny s minimální tepelnou ztrátou. Dostatečně silná tepelná izolace stěn je již integrována v obvodové konstrukci IZOLOX. Zkouška těsnosti domu – tzv. Blower door test se provádí obvykle po omítkách a potom před dokončením celé stavby pasivního domu.

Aby byly splněny technické parametry pro pasivní domy, je potřeba vždy zvýšit tloušťky tepelné izolace podlah a střechy, případně i doteplit fasádu podle výpočtů pro konkrétní místo, natočení domu ke světovým stranám,… Vzhledem k rekuperaci a rozměrům technických rozvodů vzduchu je potřeba u pasivních domů v některých případech také zvýšit výšku zdiva. Proto jsou ceny pasivních domů oproti nízkoenergetickým vyšší cca v průměru o 10 - 15%. V níže uvedených odkazech jsou ceny domů nízkoenergetických, jejich cenu je potřeba tedy orientačně navýšit dle textu.