Projekty rodinných domů – typový či individuální?

Chcete-li stavět rodinný dům, projektová dokumentace bude prvním krokem na cestě k vašemu bydlení. Naše společnost zajišťuje zhotovení kompletního projektu rodinného domu pro stavební povolení, inženýrskou činnost, kdy vyřídíme stavební povolení místo vás, a následně zhotovení hrubé stavby rodinného domu (základy, zdivo IZOLOX, případně střechu a komín). Nejčastěji projektujeme a stavíme nízkoenergetické rodinné domy, umíme však také pasivní rodinné domy či rekreační objekty.

Projekty rodinných domů je možné rozdělit na typové a individuální. Pojďme si společně představit obě skupiny, shrnout jejich výhody a odpovědět na často kladené otázky.

Typové projekty

Typové projekty rodinných domů jsou ideálním řešením pro zákazníky, kteří:

 1. chtějí snížit náklady na projekt – cena typového projektu je velmi nízká
 2. si neumí představit svůj dům podle předběžného návrhu
 3. chtějí využít osvědčeného a prověřeného projektu domu

 

Většina typových projektů z našeho katalogu domů má tradiční vyzkoušené řešení dispozic a detailů. Budete-li chtít cokoliv upravit, je to možné! Úpravu typového projektu děláme naprosto běžně pro velkou většinu zákazníků. Nejčastěji se změny týkají zrcadlového otočení domu, úpravy vnitřních dispozic, velikosti oken či zvětšení terasy.

Individuální projekty

Individuální projekty rodinných domů jsou ideálním řešením pro zákazníky, kteří mají:

 • dobrou představivost a vlastní vizi bydlení
 • specifický pozemek (např. tvarem, sklonem, orientací)
 • smysl pro design
 • zálibu v originalitě a netradičních tvarech
 • zvláštní potřeby (např. tělesný hendikep, dvougenerační dům)

 

Individuální projekty jsou vhodné pro zákazníky, kteří si nevyberou z nabídky typových projektů. Ve fotogalerii najdete desítky příkladů atypických zajímavých staveb, u nichž vždy garantujeme neopakovatelnost individuálního projektu.

Všechny projekty zhotovujeme v rozsahu pro stavební povolení, každý náš projekt tedy obsahuje:

 • souhrnnou a technickou zprávu
 • požární zprávu
 • umístění domu na parcele
 • napojení domu na inženýrské sítě
 • průkaz energetické náročnosti budovy
 • stavební výkresy (půdorysy, řezy, pohledy apod.)
 • statickou část (výztuže do překladů, průvlaků apod.)
 • rozvody topení, elektro a zdravotechniky (voda, kanalizace)

 

Svěřte se do rukou odborníků, kteří postavili již přes 900 rodinných domů. Přijedeme k Vám na parcelu, dům sladíme s okolím i terénem, a vyslechneme vaše požadavky. Individuální projekty jsou pro nás výzvou a přidávají naší práci nový rozměr.

Inženýrskou činnost, tj. zajištění všech souhlasů dotčených orgánů nezbytných pro vydání stavebního povolení, umíme zajistit místo vás.

Samostatné projekty neprodáváme, projekt domu je vždy součástí dodávky hrubé stavby od nás.

 

Chci vyprojektovat a postavit dům, jak mám postupovat?

Vyberte si dům z našeho katalogu:

Bungalovy

Patrové domy

Individuální projekty

…klikněte u konkrétního domu na „nezávazná nabídka zdarma“, případně nám napište e-mail na jcerny@futur.cz nebo zavolejte na číslo +420 603 778 656.

 

Často kladené otázky

Níže jsou zodpovězeny nejčastější dotazy zákazníků ohledně projektů rodinných domů. Máte-li jiný dotaz, kontaktujte nás telefonicky na čísle +420 603 778 656 nebo emailem na jcerny@futur.cz.

Zaujal nás typový dům Gita z Vaší nabídky. Chtěli bychom však s partnerkou provést některé změny v projektu, je to možné?

U všech našich typových projektů jsou úpravy možné, dům si tedy upravíte přesně podle vašich požadavků. Je možné zvětšit nebo zmenšit okna, dům zrcadlově otočit, upravit dispozici příček, rozšířit terasu, odebrat komín a mnoho dalšího.

Zakoupili jsme si projekt domu od architektonické kanceláře, dům je ale vyprojektovaný z cihel. Můžete nám spočítat nabídku na zdivo IZOLOX a následně dům postavit? Pokud ano, jaké podklady k tomu potřebujete?

Ano, je to možné, rádi vše spočítáme i postavíme. Potřebujeme k tomu projekt domu – ten můžete poslat buď poštou nebo emailem ve formátu PDF či DWG na jcerny@futur.cz, přidejte i váš telefon pro případné dotazy a přání. Nebo rovnou volejte +420 603 778 656 a domluvte si s námi schůzku.

Obsahuje Váš projekt energetický štítek?

Ano, veškeré naše projekty, typové i individuální, obsahují „Průkaz energetické náročnosti budovy“, jehož součástí je i štítek.

Stavebnictví nerozumím a chtěl bych prokonzultovat svůj záměr stavby s odborníky – je to možné?

Ano, jsme tu pro vás v pracovní dny na telefonu +420 603 778 656, kde si můžete domluvit i osobní schůzku.

 

Projekty rodinných domů – typový či individuální?

Vybíráte projekt? Plánujete stavbu domu? Poradíme Vám!

Jan Černý

Jan Černý

specialista na výběr a výstavbu domů

+420 603 778 656
jcerny@futur.cz

FUTUR s.r.o.
stavební společnost

Korespondenční adresa
(návštěvy zájemců o stavbu)

Pardubická 39
537 01 Chrudim

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: