image

Nízkoenergetické domy

Všechny rodinné domy stavíme více než 20 let jako nízkoenergetické domy díky stavebnímu systému IZOLOX. Tepelná izolace je již integrována v obvodové zdi, není nutno dále zateplovat fasádu. IZOLOX tvoří z 89% dřevo, tím se v nízkoenergetických domech nádherně bydlí. Rádi postavíme i Vám nízkoenergetický dům po celém území ČR.

Nízkoenergetické domy - přízemní

Prohlédněte si naši nabídku neojoblíbenějších přízemních nízkoenergetických domů.

Nízkoenergetické domy - patrové

Prohlédněte si naši nabídku neojoblíbenějších patrových nízkoenergetických domů.

Nízkoenergetické domy

Nízkoenergetický dům je stavba, která má nízkou spotřebu energie na vytápění. Nízké spotřeby energie se dosahujepomocí kvalitní tepelné izolace, která je v obvodových stěnách, střešní konstrukci, podlaze a po obvodu základové desky (zateplený sokl). Dalším důležitým prvkem jsou kvalitně osazená okna a dveře, která snižují tepelné ztráty. V neposlední řadě je kladen důraz na těsnost veškerých prostupů. Při realizaci nízkoenergetických domů používáme nejčastěji obvodové stěny IZOLOX s integrovanou izolací šedým polystyrenem GreyWall tloušťky 20 cm, celková šířka obvodové stěny je 42 cm.Více informací o skladbě a vlastnostech obvodové stěny najde v sekci IZOLOX.

Je nutné použít rekuperaci?

Se stoupajícími nároky na zateplení a vzduchově těsné obvodové pláště budov stoupají i nároky na jejich větrání. Pokud není vzduch v domě dobře odvětrán (vyměněn), tak dochází ke zvyšování koncentrace oxidu uhličitého (C02). Nízká koncentrace CO2 je velmi důležitá pro pohodlí a obyvatelnost domu či konkrétní místnosti.

Cirkulace vzduchu může být zajištěna přirozeně větráním okny, které je podle měření ale často velmi nedostatečné, takže vzduch se v domě dostatečně nevymění a koncentrace CO2 zůstává vysoká. Druhá možnost je pomocí řízené rekuperace – neboli nucené výměny vzduchu. Ta se skládá z rekuperační jednotky se systémem potrubních rozvodůa má za úkol vyměňovat vydýchaný vzduch z místností a odvést zápach z kuchyně a WC a vlhkost z koupelnyza čerstvý vzduch zvenčí s minimální ztrátou tepelné energie. Součástí rekuperační jednotky jsou filtry, které ze vzduchu odstraní prach, pyl a další možné nečistoty, z tohoto důvodu je rekuperace velmi vhodná pro lidi trpící na alergie. Navíc čerstvý vzduch, který přichází do objektu se ve výměníku oteplí, takže tepelná ztráta výměnou vzduchu je malá.

Použití řízené rekuperace v rodinném domě je často spojeno s vyšší konstrukční výškou obvodových a vnitřních stěn, to způsobuje zdražení hrubé stavby, protože je nutné zajistit dostatečnou světlou výšku pro instalaci potrubního rozvodu a sádrokartonového podhledu. Zároveň je nutné počítat s provozními náklady rekuperace, pravidelnou výměnou filtrů a vyčistěním potrubí.

Pořizovací cena kvalitní rekuperace pro rodinný dům závisí na mnoha parametrech, a proto počítejte s pořizovacími náklady od 100 000 do 200 000 Kč včetně montáže. S tím souvisí provoznínáklady na výměnu filtrů, čištění a el. energii pro chod jednotky. Investice do rekuperačního systému není malá, ale z hlediska kvality bydlení, Vašeho zdraví a komfortu bez otevírání a zavírání oken se z dlouhodobého hlediska vyplatí.

Vybíráte projekt? Plánujete stavbu domu? Poradíme Vám!

Jan Černý

Jan Černý

specialista na výběr a výstavbu domů

+420 603 778 656
jcerny@futur.cz

FUTUR s.r.o.
stavební společnost

Korespondenční adresa
(návštěvy zájemců o stavbu)

Pardubická 39
537 01 Chrudim

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: