Hrubá stavba

Společnost FUTUR staví hrubé stavby rodinných domů po celé České republice již více než 28 let kvalitně, rychle a precizně. Máme za sebou více než 900 realizací s pozitivními referencemi. Hrubá stavba tvoří základní kostru celého domu, proto je dobré svěřit její zhotovení do ruky profesionálům, aby byla zhotovena kvalitně. Je to jako u auta: když si vybíráte jeho vybavení, tak vždy zůstává podvozek a karoserie (jako naše hrubá stavba rodinného domu) a Vy doplníte požadované doplňky (interiér, barvy apod.).

Hrubá stavba od společnosti FUTUR je perfektně připravena na následné dokončovací práce. V základech a v nosných stěnách jsou připraveny prostupy dle projektu (kanalizace, voda, elektřina) a přání zákazníka (prostupy na zapojení tepelného čerpadla, rekuperace, přisávání vzduchu ke krbu apod.). Dokončovací práce můžete zajistit buď zhotovením svépomocí, nebo sehnat místní řemeslníky z okolí (finančně výhodná varianta), nebo zadat dokončení specializované firmě (časově méně náročné ale dražší).

Hrubá stavba - základy
Hrubá stavba - střecha

Pod pojmem hrubá stavba se společností FUTUR se rozumí:

  • Základy – kompletní dodávka na rovině či ve svahu
  • Zdivo IZOLOX – vnější obvodové a vnitřní nosné zdivo u bungalovů, v případě patrových domů dále stropy, schodiště, nadezdívka a štíty
  • Střešní konstrukce – střechy sedlové, valbové, pultové či polovalbové
  • Komín
  • POZOR - ceny uvedené u jednotlivých domů zahrnují pouze základy a zdivo IZOLOX (materiál, montáž, beton do zdiva). Nezahrnují cenu střešních konstrukcí ani komínů.

Na přání zákazníků děláme i částečné realizace, tj. například bez základů, které si investor připraví svépomocí, či bez střešní konstrukce. Kvůli záruce a přesnosti výstavby však upřednostňujeme stavbu základů se zdivem IZOLOX od jedné společnosti.

Máte-li dotazy, využijte náš kontaktní formulář nebo zavolejte na číslo +420 603 778 656.

Součástí hrubé stavby jsou prostupy na tepelné čerpadlo, elektřinu na terasu i vodu do zahrady na bazén. Střešní konstrukce jsou dimenzovány na dodatečnou instalaci fotovoltaiky či solárních kolektorů a projekčně nezapomínáme ani na akumulační jímky na dešťovou vodu, na jejíž zhotovení je možné čerpat dotaci.

IZOLOX

Stavební systém IZOLOX je ekologický materiál s vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi, který je energeticky úsporný a minimalizuje náklady na energie a vytápění. I po zpřísnění norem na energetickou náročnost budov z ledna 2022 stále zdivo IZOLOX splňuje klasifikační třídu „velmi úsporné“, když součinitel prostupu tepla u samotné zdi je 0,14 W/(m2.K), což je vynikající a nadstandartní parametr.

Chci hrubou stavbu, jak mám postupovat?

Vyberte si z některých našich projektů:

Využijte náš kontaktní formulář nebo zavolejte na číslo +420 603 778 656.

Fotogalerie hrubých staveb

Prohlédněte si fotografie realizací hrubých staveb zde.

Hrubá stavba - postup montáže hrubé stavby domu

chci dům! Jak to probíhá?

nabídka
a schůzka

image

projektová
dokumentace

image

Základová
deska

image

Zdivo
Izolox

image

Střešní
konstrukce

image

Hotový
dům

image

Šest jednoduchých kroků k Vašemu bydlení

Hrubá stavba - otázky a odpovědi

Níže jsou zodpovězeny nejčastější dotazy týkající se hrubé stavby, Máte-li jiný dotaz, kontaktujte nás telefonicky na čísle +420 603 778 656 nebo emailem na futur@futur.cz.

Co všechno si mohu představit pod pojmem „hrubá stavba“?

U naší společnosti, která pojímá hrubé stavby komplexně, se pod tímto pojmem skrývá zhotovení projektu, základů rodinného domu, zdiva IZOLOX (obvodové a vnitřní nosné zdivo), komínu a střechy.

Postavíte mi hrubou stavbu podle mého projektu z cihel či jiného stavebního materiálu?

Ano, samozřejmě, těchto realizací jsme udělali již desítky. Pošlete nám emailem na futur@futur.cz Váš projekt elektronicky a my Vám spočítáme cenovou kalkulaci.

Jak dlouho trvá hrubá stavba domu z IZOLOXu?

Hrubá stavba zdiva IZOLOX je obecně velmi rychlá. Základová deska včetně ležatých kanalizací, prostupů a výztuží trvá cca 2 až 3 týdny, zdivo IZOLOX u přízemních domů cca 2 týdny, u patrových domů se stropem IZOLOX cca 3 až 4 týdny. Střešní konstrukce trvá cca 4 týdny. Celkem je tedy celá hrubá stavba postavena za zhruba 3 měsíce včetně technologických přestávek.

Obsahuje dodávka hrubé stavby též okna a fasádu?

Nikoli, hrubá stavba tyto položky nezahrnuje.

Musí se hrubá stavba z IZOLOXu nechat vymrznout?

Ne. Ze statických důvodů není vymrznutí nutné. Je to dobré z důvodu vlhkosti, která se vytvoří při vlastní stavbě, konkrétně při betonáži. Díky vymrznutí má vlhkost delší čas na to, aby přirozeně ze zdiva vyprchala. U přízemních domů je vysychání rychlejší, protože vlhkost odchází pod nebedněnou konstrukcí vazníkové střechy, u patrových domů trvá tento proces o něco déle. I když se však dům vymrznout nenechá, lze jej bez potíží osadit okny a pokračovat na vnitřních pracích.

Můžeme někde vidět Vaši hotovou hrubou stavbu?

Samozřejmě. Návštěva kompletní hotové hrubé stavby je součástí osobní schůzky u nás v Chrudimi. Uvidíte systém IZOLOX přímo v praxi.

Vybíráte projekt? Plánujete stavbu domu? Poradíme Vám!

Jan Černý

Jan Černý

specialista na výběr a výstavbu domů

+420 603 778 656
jcerny@futur.cz

FUTUR s.r.o.
stavební společnost

Korespondenční adresa
(návštěvy zájemců o stavbu)

Pardubická 39
537 01 Chrudim

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: