Hrubá stavba

Příprava, projekt a hrubá stavba rodinného domu

Pozemek

Doporučujeme před zakoupením pozemku nejprve zjistit orientaci na světové strany a také ověřit dostupnost inženýrských sítí, na které je dům potřebné napojit. Pokud inženýrské sítě nejsou vyvedené na pozemku nebo u hranice s pozemkem, můžeme doprojektovat připojení sítí až na Váš pozemek. Výhodou je to, že nemusíte shánět dalšího jiného projektanta, vše máte od nás. V dalším kroku je důležité navštívit příslušný stavební úřad, který Vám poskytne územně plánovací informaci (max. zastavěnost pozemku, sklon střechy, orientaci štítů, odstupy od komumikace apod.). Zakoupením pozemku můžete začít s výběrem Vašeho domu. Podívejte se na nabídku našich typových domů.

Dům

S výběrem a umístěním Vašeho domu Vám rádi pomůžeme. Zohledníme Vaše potřeby a představy o bydlení, stejně tak Vaše finanční možnosti. Při umístění domu je důležité respektovat minimální odstupové vzdálenosti od hranice parcely, která je většinou 3,5m. Po zakoupení pozemku můžeme začít projektovat Váš dům. Děláme to obvykle ve dvou krocích. V prvním upravíme studii domu podle Vašich přání a požadavků na úpravy dispozic, oken, rozměrů apod. Po schválení studie ve druhé fázi vyhotovíme projektovou dokumentaci. Za tím účelem společně vyplníme dotazník k projektu, ve kterém upřesníme vybavení domu, čím budete topit, kde bude např. podlahové topení, jak s rozvody elektřiny, jaká vyberete okna, apod. V tom Vám s naším zkušeným týmem a architektem rádi poradíme. K projektování také od Vás budeme potřebovat nějaké podklady, např. radonový a hydrogeologický průzkum, geometrický plán pozemku s výškovým zaměřením (pokud není pozemek na rovině), apod.

Stavební povolení

Po dokončení projektové dokumentace stavebník žádá o stavební povolení (ohlášení stavby) na stavebním úřadě. Získání stavebního povolení od příslušného stavebního úřadu trvá většinou 2 až 3 měsíce. Po získání stavebního povolení je možné začít s realizací.

Realizace hrubé stavby

Po získání stavebního povolení/ohlášky stavby je možné začít s realizací hrubé stavby Vašeho domu. Společnost Futur Vám zajistí bez starostí kompletní dodávku hrubé stavby, která je nejčastějším přáním. Podrobný postup hrubé stavby najdete zde. Jistě oceníte rychlost montáže stavebního systému IZOLOX, díky tomu celá hrubá stavba trvá od 2 do 4 měsíců v závislosti na velikosti, náročnosti stavby a ročním období. Více informací o stavebním systému IZOLOX najdete zde. Během výstavby zúročíme zkušenosti získané z více než 800 realizací. Fotky z realizací najdete v naší fotogalerii. Přečtěte si kvalitní reference od našich zákazníků.

"Stavíme Vaši budoucnost"
Vyberte si z našich typových projektů

Nejoblíbenější domy

Projekty bungalovů

Projekty patrových domů

Kontakty

FUTUR s.r.o. - stavební společnost

Pardubická 39

537 01 Chrudim

Fakturační adresa

Jana Palacha 1552, 530 02 Pardubice

Tel.: +420 463 351 470

E-mail: futur@futur.cz

Nejoblíbenější
rodinné domy

Napsali o nás

Můj dům
Dům a zahrada

Mohlo by Vás zajímat